Για την ολοκλήρωση των εγγραφών- επανεγγραφών των μαθητών και μαθητριών για την επόμενη σχολική χρονιά, σας παρακαλούμε ανάλογα με την τάξη εγγραφής να προβείτε στις απαραίτητες ενέργειες που αναφέρονται στη συνέχεια.

Για την Α’ Τάξη:

Για να θεωρείται ολοκληρωμένη η εγγραφή του παιδιού σας, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε τα παρακάτω έγγραφα και να τα προσκομίσετε από την 21η Ιουνίου έως και την 29η Ιουνίου ή από την 1η Σεπτεμβρίου έως το αργότερο την 10η Σεπτεμβρίου 2023 :

1. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας – Το έντυπο μπορείτε να το βρείτε κάνοντας κλικ εδώ και να το συμπληρώσει ο γιατρός που παρακολουθεί το παιδί σας. Προσοχή! Χωρίς την προσκόμιση του ΑΔΥΜ δεν θεωρείται ολοκληρωμένη η εγγραφή του παιδιού σας.
  2. Ατομικό Δελτίο – Καρτέλα Μαθητή/τριας- Το έντυπο μπορείτε να το βρείτε κάνοντας κλικ σε μια από τις δύο παρακάτω μορφές: σε μορφή Pdf, σε μορφή Word, το συμπληρώνετε (χειρόγραφα ή ηλεκτρονικά και στη συνέχεια το υπογράφετε). Ιδιαίτερη προσοχή στα στοιχεία επικοινωνίας (email, τλέφωνα).
  3. Έντυπο γονικής συναίνεσης δημοσιότητας – Το έντυπο μπορείτε να το βρείτε κάνοντας κλικ εδώ σε μορφή Pdf.
  4. Αν το πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού σας είναι από άλλη χώρα, θα πρέπει να προσκομίσετε πρόσφατο πιστοποιητικό γέννησης μεταφρασμένο στα ελληνικά.
  5. Υπεύθυνη δήλωση για την κηδεμονία και για τα στοιχεία επικοινωνίας των κηδεμόνων (συμπληρώνουν και οι δύο κηδεμόνες από ένα έντυπο). Πρότυπο μπορείτε να βρείτε εδώ σε μορφή Pdf, σε μορφή Word.
  6. Φωτοαντίγραφο ταυτότητας, αν υπάρχει ταυτότητα.
  7. Μια (1) φωτογραφία για την καρτέλα του/της μαθητή/τριας.

Για την Β’ και Γ΄ Τάξη:

Για να θεωρείται ολοκληρωμένη η επανεγγραφή του παιδιού σας, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε τα παρακάτω έγγραφα και να τα προσκομίσετε από την 21η Ιουνίου έως και την 29η Ιουνίου ή από την 1η Σεπτεμβρίου έως το αργότερο την 10η Σεπτεμβρίου 2023 :

1. Έντυπο γονικής συναίνεσης δημοσιότητας – Το έντυπο μπορείτε να το βρείτε κάνοντας κλικ εδώ σε μορφή Pdf,
  2. Αν το πιστοποιητικό γέννησης του παιδιού σας είναι από άλλη χώρα, θα πρέπει να προσκομίσετε πρόσφατο πιστοποιητικό γέννησης μεταφρασμένο.
  3. Υπεύθυνη δήλωση για την κηδεμονία και για τα στοιχεία επικοινωνίας των κηδεμόνων. Πρότυπο μπορείτε να βρείτε εδώ σε μορφή Pdf, σε μορφή Word.
  4. Φωτοαντίγραφο ταυτότητας, αν υπάρχει ταυτότητα.

Στις περιπτώσεις των μαθητών/τριων που έχει εκδοθεί γνωμάτευση από το ΚΕΔΑΣΥ, παρακαλούμε να την προσκομίσετε για να κρατήσουμε φωτοαντίγραφο και να λάβετε πρωτόκολλο κατάθεσης της γνωμάτευσης. (ισχύει για τους μαθητές/μαθήτριες της Α΄τάξης ή για νέες γνωματεύσεις της Β΄και Γ΄τάξης)

Σας ευχόμαστε ένα καλό καλοκαίρι, ξεκούραση και υγεία!